poprzednia | 67/105 | następna
2017-03-28
W dniu 24 marca 2017 r. (piątek) odbył się w siedzibie Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi etap okręgowy olimpiady. Pierwsze miejsce w województwie na poziomie szkół ponadgimnazjalnych zajęła uczennica naszej szkoły, Patrycja Pietras z klasy IC. W czerwcu Patrycja będzie reprezentowała nie tylko szkołę, ale i województwo na etapie ogólnopolskim. Opiekunem uczennicy jest prof. Bożena Ujma.
Gratulujemy i życzymy kolejnego zwycięstwa!
2017-03-22
Naszą szkołę podczas eliminacji powiatowych w tegorocznym konkursie reprezentowała Karolina Czekajewska (kl. I C) i jak się okazało, mimo ogromnej konkurencji, otrzymała wyróżnienie w niełatwej kategorii: Turniej Teatrów Jednego Aktora.
Opiekunem Karoliny jest prof. Anna Pędziwiatr.
GRATULUJEMY!!!
A.P.
2017-03-21
9 marca 2017 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się Konkurs Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Juliusza Machulskiego”. Konkurs był centralnym elementem XII Dni Kina, których bohaterem był reżyser Vabanku.
W skład jury weszły: Dorota Gołębiowska z Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej w Łodzi, Danuta Górecka z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, Wioletta Bąk – Kempa – rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku, Krystyna Michalska – filmoznawca z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Mariola Rudecka – opiekun klubu filmowego z II LO w Radomsku oraz Aleksandra Kędra i Jadwiga Banaszczyk z I LO w Radomsku.
2017-03-20
Pobudka o PIĄTEJ rano. Około godziny ÓSMEJ byliśmy na lotnisku w Dublinie. Po półtorej godzinie wystartował nasz samolot do Modlina. Szczęśliwie powróciliśmy do Polski.
Agata Dziegieć i Filip Nurzyński
2017-03-20
Czy wiedzieliście, że jeden z najstarszych europejskich manuskryptów znajduje się w Dublinie? W czwartek odwiedziliśmy najstarszą uczelnię irlandzką - Trinity College, w której znajduje się ten eksponat. Uniwersytet przyciąga miliony studentów, którzy za naukę na w elitarnej szkole są gotowi zapłacić 3000 euro. Przedostatni dzień naszej podróży spędziliśmy w stolicy Północnej Irlandii - Belfaście. Poznaliśmy historię tysięcy osób zaangażowanych w budowę Titanica, któremu nie udało się dopłynąć szczęśliwie do Nowego Jorku. Po południu mieliśmy chwilę, aby kupić pamiątki z motywem koniczynki i rudobrodego skrzata, z których słynie Irlandia.
NIEBAWEM WRACAMY DO POLSKI!
Agata Dziegieć i Filip Nurzyński
2017-03-20
3 marca 2017 r. w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się debata pod hasłem „ Kingsajz – czy jeszcze nas bawi? O ponadczasowym charakterze komedii Juliusza Machulskiego” oraz warsztaty krytyki filmowej. Debata i warsztaty były elementem ogólnopolskiej kampanii społecznej Skrytykuj ! Celem przedsięwzięcia było promowanie wśród młodzieży świadomej dyskusji o kinie, zachęcenie do krytycznej rozmowy o filmach, kształtowanie umiejętności dostrzegania i odczytywania wszystkich elementów filmu decydujących o jego ideowych i estetycznych walorach, a także stworzenie możliwości szczerego i autentycznego wyrażania swoich opinii.
2017-03-18
Dzisiaj nauczyliśmy się odszyfrowywania pisma runowego Wikingów. Oglądaliśmy z bliska dzieła wybitnych mistrzów, takich jak Picasso. Wspaniałym wydarzeniem, w którym mieliśmy okazje uczestniczyć była parada Świętego Patryka - patrona Irlandii. To jedno z nielicznych świąt, podczas którego mieszkańcy różnego pochodzenia i w każdym wieku integrują się ze sobą.
Agata Dziegieć i Filip Nurzyński
2017-03-17
Powitaliśmy mury szkoły, ale tym razem irlandzkiej. Uczniowie przygotwali dla nas kilka niespodzianek, takich, jak "cicha dyskoteka" i przygotowany przez nich spektakl. Odwiedziliśmy pracownię stolarską i salę muzyczną. Kolorowe mundury i różne rodzaje broni przybliżyły nam historię Irlandii. Na koniec dnia uzupełniliśmy naszą wiedzę na temat konfliktu między Północną a Południową częścią Irlandii.
POZDRAWIAMY WSZYSTKICH GORĄCO :-)
Agata Dziegieć i Filip Nurzyński
2017-03-17
W środę, 15 marca, zakończyliśmy kolejne przedsięwzięcie językowe. Tym razem I Liceum Ogólnokształcące nawiązało współpracę z Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska i bohaterem projektu uczyniło 'język rosyjski'.
Okazało się, że pomysł pani prof. Małgorzaty Knysak - Szczerby i pani prof. Larysy Kowalczyk to 'strzał w dziesiątkę'. Zainteresowanie nim było ogromne... I co ciekawe wszystkich doceniono...
Naszą szkołę "dzielnie" reprezentowały klasy I D i II D.
A.P.
2017-03-17
Ksenofobia, nazizm, fanatyzm - o tych pojęciach i związanych z nimi problemach dyskutowała grupa etyki, która ponownie uczestniczyła w projekcie KINOSZKOŁA "Filmowe drogowskazy". O tych trudnych zagadnieniach mówiła młodzieży pani dr Joanna Zabłocka - Skorek, autorka całego przedsięwzięcia. Uczestnicy spotkania dyskutowali o ludzkich postawach, o powodach nienawiści, o prawie do wolności i bezpieczeństwa każdej jednostki, o lęku przed innością, który powoduje skrajne zachowania. Dopełnieniem całego warsztatu była projekcja filmu "Combat girls. Krew i honor" w reż. Davida Wnendta, tekstu bezkompromisowego, który realistycznie pokazuje ruch neonazistów. Fil D. Wnendta to studium nienawiści i przemocy w czystej postaci ze szczególnym uwzględnieniem pierwiastka kobiecego.
A.P.
poprzednia | 67/105 | następna
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
tel/fax |
Zespół
Anna Piotrowska |
I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego
w Radomsku
2011 - 2025