KONCEPCJA PRACY SZKOŁY
STATUT I LO ZE ZMIANAMI
PROCEDURY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU PALENIA PAPIEROSÓW
REGULAMIN WYCIECZEK
PROCEDURA KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
PROCEDURY ZAPEWNIANIA BEZPIECZEŃSTWA - COVID-19
PROCEDURA KORZYSTANIA ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ
PROGRAM PROFILAKTYCZNO - WYCHOWAWCZY
PROCEDURA FUNKCJONOWANIA DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO
WNIOSEK O ZWOLNIENIE Z ZAJĘĆ W-F
WNIOSEK O ZWOLNIENIE Z ZAJĘĆ W-F Z OKREŚLONYCH ĆWICZEŃ
WNIOSEK O WYSTAWIENIE DUPLIKATU ŚWIADECTWA
WNIOSEK O WYSTAWIENIE DUPLIKATU LEGITYMACJI SZKOLNEJ
OPINIA LEKARZA NT. ZAJĘC W-F
UPOWAŻNIENIE DO ODBIORU ŚWIADECTWA
KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLAS I i II
KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW
2021-04-22
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły Łukasz Kowalczyk i Paweł Dróżdż wzięli udział w wojewódzkim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki. Konkurs został ogłoszony przez Planetarium i Obserwatorium przy współpracy z Polskim Towarzystwem Miłośników Astronomii w Łodzi.
Dnia 20.04.2021 r. prace zostały przedstawione podczas Młodzieżowego Wojewódzkiego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego. Praca Łukasza dotyczyła radiokomunikacji oraz fal radiowych w kosmosie, natomiast praca Pawła to kosmiczne górnictwo-przyszłość pozyskiwania surowców. Chłopcy świetnie poradzili sobie z odpowiedziami na pytania zadawane przez jury w składzie: R. Jabłoński, K. Janus, J. Brząkała, S. Więcław.
Łukasz Kowalczyk zajął I miejsce i weźmie udział w Finale – XLVII Ogólnopolskiego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego w Grudziądzu, które odbędzie się w czerwcu. Paweł Dróżdż zajął III miejsce wykazując się dużą wiedzą astronomiczną.
Uczniom gratulujmy i życzymy Łukaszowi sukcesu w finale!
Beata Zając-Turlejska
2021-04-21
Realizując projekt "Człowiek przyjaciel czy wróg klimatyczny" uczniowie przygotowali broszury informacyjne dotyczące wpływu człowieka na planetę Ziemia. Podzielimy się z Wami najciekawszymi.
2021-04-20
Ogromna ingerencja i ekspansja człowieka w środowisku naturalnym prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji, w tym między innymi ocieplenia klimatu. W związku z tym, że jest to proces powolny i długotrwały, ludzie odczuwając drastyczne skutki globalnego ocieplenia nie utożsamiają ich z własną działalnością. Biorąc pod uwagę fakt, że prawie każda nasza czynność zwiększa pulę gazów cieplarnianych, powinniśmy podjąć działania zmniejszające ich wielkość.
Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w przygotowaniu filmików, wywiadów na temat zmian klimatycznych i ich wpływu na naszą planetę. Swoje filmiki opracowali uczniowie klas: IB, IF, IE oraz IIB. Wszystkie z nich były bardzo ciekawe i niosły ze sobą przekaz, jak należy postępować, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem naszego globu. Poniżej prezentujemy jeden z nich.
2021-04-20
W ramach projektu Złote Szkoły NBP odbył się cykl spotkań młodzieży klas drugich z Paniami Małgorzatą Syską-Kamocką i Anną Kulką z Urzędu Skarbowego w Radomsku.
Uczniowie mogli dowiedzieć o: rodzajach podatków, funkcji podatków, jak wypełniać roczne zeznanie podatkowe, w jaki sposób można złożyć zeznanie podatkowe, co to są ulgi podatkowe oraz jak funkcjonuje Urząd Skarbowy i w jaki sposób można w dobie koronawirusa załatwić sprawę w urzędzie.
Serdecznie dziękujemy Paniom Małgorzacie Sysce-Kamockiej i Annie Kulce oraz Panu Dyrektorowi Radosławowi Walochowi z Urzędu Skarbowego w Radomsku za spotkania i liczymy na dalszą współpracę.
Agnieszka Styczyńska-Dryja
2021-04-20
Julia Waligóra, uczennica kl. IB, napisała słowa i skomponowała muzykę piosenki "Nasz czas" o tematyce ekologicznej w ramach działania do projektu z okazji Dnia Ziemi "Człowiek przyjaciel czy wróg klimatyczny".
I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
tel/fax |
Zespół
Anna Piotrowska |
I Liceum Ogólnokształcące im. Feliksa Fabianiego
w Radomsku
2011 - 2021